جامعه و خانواده

اماده باش شهرداری تهران برای بارش‌های احتمالی/تامین تجهیزات برف روبی در سطح مناطق

سرپرست اداره کل امور خدمات شهری شهرداری تهران لایروبی 100 کیلومتر از رودخانه های آزاد شهر تهران را مورد تاکید قرار داد و به طور مستمر از آمادگی عوامل خدمات شهری برای تامین تجهیزات برف روبی برای بارندگی ها و مناطق احتمالی تهران خبر داد. شهر

علیرضا جعفری در گفت وگو با خبرنگار پرتال پارسی. وی با تشریح روند تعمیق مسیل ها و آبراهه های تهران و آماده سازی مجموعه خدمات شهری شهرداری تهران برای بارندگی های احتمالی پاییزی و زمستانی گفت: لایروبی قنوات و آبراه های تهران تقریبا به صورت مستمر و به ویژه مستمر انجام می شود. مربوط به آغاز فصل بارندگی؛ البته لایروبی قنوات و برداشت رسوبات از برکه ها و کانال های سطح شهر ادامه دارد.

وی افزود: لایروبی گودال های روباز توسط پیمانکاران خدمات شهری به صورت مستمر در سطح شهر تهران رصد و کنترل می شود، به این ترتیب این شهر دارای 70 کیلومتر کانال و بیش از 100 کیلومتر روباز است. تهران در طول هفته بررسی می شود و نقاط حساسی که دارای مشکلات سال های گذشته هستند نیز روزانه بررسی می شود.

جعفری ادامه داد: خوشبختانه مشکل خاصی در شهرستان وجود ندارد و مقدمات برای بارندگی های احتمالی فراهم شده است. از آنجایی که کارشناس هواشناسی در شب های آینده نیز بارش باران را پیش بینی می کند، تمهیدات لازم در خدمات شهری در حال انجام است تا تهران در صورت بارندگی به ویژه در ارتفاعات شاهد مشکل خاصی نباشد.

سرپرست معاونت اصلی اقتصاد شهرداری تهران در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح اقدامات آماده سازی باران معاونت خدمات شهری شهرداری تهران پرداخت و بر رفع رسوبات ناشی از سیل امامزاده تاکید کرد. داود و افزود: رسوبات جاری در پایین دست سیلاب امامزاده داود رسوب را به طور کامل به سمت تهران خارج کرده و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی گفت: مناطق شهرداری تهران نیز از تجهیزات لازم برای انجام اقدامات لازم برای برف روبی و مدیریت بارندگی برخوردار هستند. در سطح منطقه ای، پیمانکاران فردی به طور مستمر بر لایروبی چاله های روباز نظارت می کنند. بدین ترتیب در زمینه ارائه خدمات شهری آمادگی کامل از نظر تجهیزات و نیروی انسانی راه اندازی شده و عوامل خدمات شهری نیز آمادگی کامل دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا