استان ها

افزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات

پرتال پارسی / خراسان رضوی رئیس اتحادیه موبایل مشهد گفت: “پس از اعلام ممنوعیت واردات تلفن بیش از 300 یورو ، قیمت حباب در یکی دو روز گذشته حدود 30 درصد افزایش یافته است.”

افشین اکبری حداد در گفت و گو با پرتال پارسی ، درباره وضعیت بازار موبایل پس از ممنوعیت واردات تلفن به ارزش بیش از 300 یورو اظهار داشت: “پس از توئیت وزیر ارتباطات ، حباب ترکید و بازار تثبیت شد.”

وی گفت: “در دو یا سه روز گذشته رونق در بازار رخ داده است و تلفن 18 میلیون تومانی و 26 میلیون تومانی فروخته شده است. همه قیمت مورد نظر خود را اعلام کردند. “

اکبری حداد گفت: “تأثیر روانشناختی این موضوع از خود ممنوعیت بیشتر بود و عواقب انتشار این خبر بیشتر بود و باعث برخی رفتارهای نادرست شد و از آنجا که اجازه واردات آن وجود نداشت ، فکر کردند که می توانند کالاهای خود را به هر قیمتی بفروشند.” این خبر در این شرایط اقتصادی کشور نباید اتفاق می افتد زیرا باعث ایجاد هرج و مرج در بازار می شود ، اما وقتی این ممنوعیت برداشته شود ، بازار بهبود می یابد.

رئیس اتحادیه موبایل مشهد با بیان اینکه تلفن هایی که بیش از 300 یورو قیمت دارند 10-15 درصد از بازار را تشکیل می دهند ، گفت: این تلفن های همراه ریال بالایی دارند اما درصد زیادی از بازار را تشکیل نمی دهند ، زیرا مردم می توانند این نوع تلفن همراه را خریداری کنند. نه

وی افزود: در حال حاضر خرید تلفن همراه میان رده که 70 تا 80 درصد بازار را تشکیل می دهد کار دشواری است ، زیرا آنها بخشی از نیازهای روزانه مردم و سبد کالاها هستند ، ما کمتر از 2 میلیون تلفن نداریم. برخی از افراد به دنبال تلفن های همراه گران قیمت هستند که برایشان مهم نیست و آنچه را که می خواهند خریداری می کنند ، که فقط 10-15٪ بازار است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا