استان ها

افزایش فعالیت اقتصادی در تمرچین نشانه ارتقای اعتماد تجار به این نقطه مرزی است

افزایش فعالیت های اقتصادی در تریمارچین نشانه افزایش اعتماد تجار به این گذرگاه مرزی است

معاون امور اقتصادی و هماهنگی توسعه منطقه ای وزیر کشور: خدمات مرزی در تمرچین افزایش یافته است و این نشان دهنده اعتماد تجار این منطقه از کشور به مبادلات فرامرزی است.

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی از آذربایجان غربیمحسن سورهی تبار امروز در حاشیه بازدید از مرز تمرچین پیرانشهر افزود: افزایش 25 درصدی صادرات از این پایانه مرزی نسبت به سال گذشته نشان دهنده افزایش حجم محموله های حمل شده از این مرز است.

وی افزود: افزایش 43 درصدی ترانزیت کالا نیز بسیار امیدوارکننده است و نشان از پویایی مرز و تسریع مبادلات دارد.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه تمامی تشریفات گمرکی در این مرز به صورت فعال در حال انجام است، گفت: این منطقه مساعد در نوع خود بی نظیر است.

تبار تبار با اشاره به لزوم افزایش حضور سرمایه گذاران در بخش های مرزی، ترانزیتی و صادراتی استان افزود: نقطه عطف مرز تمرچین تامین زیرساخت های آن توسط بخش خصوصی و افزایش سرمایه گذاری است. .

وی با اشاره به اینکه مرز تمرچین نقش مهمی در ترانزیت و صادرات دارد و آذربایجان غربی نیز در حوزه تجارت خارجی و ترانزیت نقش مهمی برای کشور دارد، گفت: حضور گمرک در این منطقه و ارزیابی فعالیت های آن. نشان می دهد که تغییرات مطلوبی نسبت به سال های گذشته داشته است.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه بسترهای امیدوارکننده ای برای اشتغال و فرصت های شغلی در این استان برای مرزنشینان ایجاد شده است، ادامه داد: حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در این استان نیز خوشایند و خبر مثبتی است.

وی افزود: استاندار آذربایجان غربی با رهبری مطلوب خود و حمایت مدیریت کل اعتماد سرمایه گذاران را جلب کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور درباره راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری در این استان گفت: خیلی خوب است که از یک جا مجوز بگیرند و بدون اتلاف وقت با کوتاه کردن فرآیندها این کار را انجام دهند. .

وی تلاش تبار را در آمار فرصت های سرمایه گذاری در مناطق مختلف استان بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: تیم مدیریت و رهبری استان در این خصوص اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 تصویب و رای گیری 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا