جامعه و خانواده

افزایش تورم نقطه ای استان تهران در مهرماه ۹۹/اعلام بیشترین افزایش قیمت خوراکی ها وغیر خوراکی ها

رئیس اداره کل استان تهران با بیان اینکه در شهریور ماه سال جاری تورم در استان تهران از حد بالاتر رفته است گفت: در ماه اکتبر ، نرخ تورم تهران به 41.2 درصد رسید که بالاتر از مدت مشابه سال قبل بود. .

مسعود شفیعی در مصاحبه با پرتال پارسی وی با تشریح افزایش تورم در استان تهران در شهریور ماه سال جاری ، گفت: در آنلاین 1399 ، نرخ تورم نقطه ای 3.8 واحد درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت ، بنابراین تورم اصلی “غذا ، نوشیدنی و دخانیات” با افزایش 6.8 درصدی به 36.3 درصد رسید. و با گروه “محصولات و خدمات غیر غذایی” با 2.8 درصد افزایش به 42.6 درصد رسید.

وی افزود: نرخ نقطه ای تورم درصد تغییر در شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است ، به عبارت دیگر خانوارهای استان تهران به طور متوسط ​​41.2 درصد بیشتر از آنلاین سال 1388 برای خرید همان کالاها و خدمات خریداری می کنند. آنها آن را در اکتبر 1399 سپری کردند ، زمانی که نقطه تورم ملی 41.4 اعلام شد.

وی ادامه داد: نرخ تورم نقطه ای برای خانوارهای شهری 41.3 درصد است که نسبت به ماه قبل 3.8 واحد درصد بیشتر است. برای خانوارهای روستایی این رقم 38.8٪ بوده است که 4.0 واحد درصد بیشتر از ماه قبل است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه مقدار نرخ تورم ماهانه درصد تغییر در شاخص قیمت نسبت به ماه قبل است ، گفت: در اکتبر سال 2016 نرخ تورم ماهانه در تهران به 6.1 درصد رسید در حالیکه در ماه قبل 2.8 درصد بود. افزایش یافته توسط. تورم ماهانه در گروه های اصلی “غذا ، نوشیدنی و دخانیات” و “کالاها و خدمات غیر غذایی” به ترتیب 4.3 و 6.6 درصد بود. نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری 6.1 درصد است که نسبت به ماه قبل 2.8 واحد درصد افزایش دارد. شاخص خانوارهای روستایی 5.5 درصد بود که نسبت به ماه قبل 2.4 واحد درصد کاهش داشت.

شفیعی با اشاره به نرخ تورم سالانه خانوارهای استان تهران خاطرنشان کرد: نرخ تورم سالانه خانوارهای استان تهران در اکتبر 2016 به 30.0 درصد رسید که نسبت به ماه قبل 1.0 واحد افزایش دارد. نرخ تورم سالانه نشان دهنده درصد تغییر در شاخص قیمت متوسط ​​سال پایان این ماه نسبت به دوره قبل است ، در حالی که نرخ تورم سالانه خانوارهای شهری 30.1 درصد نسبت به ماه قبل است. 1.1 درصد افزایش یافته است. برای خانوارهای روستایی این رقم 7/29 درصد بود که در مقایسه با ماه قبل 0.7 درصد افزایش داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره تغییر قیمت ها در ماه جاری نیز گفت: در گروه اصلی “غذا ، نوشیدنی و دخانیات” بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در گروه “چربی ها و روغن ها” (چربی های پاستوریزه ، حیوانی و …) بود. چربی جامد) ، گروه “ماهی و صدف” (کنسرو ماهی قزل آلا و ماهی تن) ، گروه “چای ، قهوه و سایر نوشیدنی ها” (نوشیدنی ها و آب میوه ها) و گروه “شیر ، پنیر و تخم مرغ” (خامه ، پنیر پاستوریزه ، شیر پاستوریزه و پاستوریزه) ماست). همچنین در گروه اصلی “کالاها و خدمات غیر غذایی” در گروه “حمل و نقل” (قیمت انواع ماشین ها) ، در گروه “سلامت” ، در گروه “سرگرمی و فرهنگ” (لپ تاپ ، کامپیوتر ، دوربین و دوچرخه کودک) گروه هتل و رستوران ”بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا