جامعه و خانواده

اظهار نظر اولیه مدیرکل پزشکی قانونی: هیچگونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه سر و صورت مهسا امینی نیست

به گزارش مرکز رسانه های دادگاه در اینترنت، مدیرکل پزشکی قانونی منطقه تهران اولین نظر این سازمان را در خصوص رسیدگی به پرونده مهسا امینی تشریح کرد.

در این توضیح تنها به مدارک پزشکی مرحوم امینی و معاینه فیزیکی جسد اشاره شده است و در این بین مشخص شدن علت فوت متوفی پس از گزارش کالبدشکافی زمان بر است. نمونه هایی از نمونه های به دست آمده و ترکیب آنها با نتایج معاینه مشخص می شود و پرونده کالبد شکافی و پزشکی جسد تهیه و در قالب نتیجه رسمی سازمان معاینات پزشکی قانونی به دادگستری ارائه می شود.

مهدی فروزش درباره رسیدگی به پرونده مهسا امینی در سازمان پزشکی قانونی و اینکه چرا جسد متوفی در مدت کوتاهی به خانواده تحویل داده شد و جسد چند روزی برای معاینات در پزشکی قانونی نگهداری نشد، گفت. وی گفت: بر اساس دستورالعمل ها و موارد تعیین شده از سوی سازمان معاینات پزشکی قانونی کشور، در روند رسیدگی و رسیدگی به پرونده های ارسالی به این سازمان، نیازی به مدارک شناسایی نیست و هویت جسد مشخص است.

وی افزود: روند رسیدگی به امور اجساد با هویت مشخص به طور طبیعی بسیار کوتاهتر از اجساد بدون هویت است.

مدیرکل پزشکی قانونی منطقه تهران گفت: با توجه به مشخص بودن هویت متوفی مهسا امینی; این پرونده در کمترین زمان ممکن حل شد.

فروزش افزود: در این مورد خاص، مستندات پزشکی قابل استناد تاکنون تنها پرونده ارجاع شده به دادگاه است، با توجه به اینکه هرگونه توضیح پرونده های ارجاعی به این سازمان در سازمان پزشکی قانونی کشور مستلزم جزئیات و مستندات مستدل بیمارستان وی در سال 1385 در سن 8 سالگی درگذشت، این حادثه مربوط به جراحی مغز در یکی از بیمارستان های تهران بود.

در خصوص شبهات مطرح شده در پرونده مهسا امینی، مدیرکل پزشکی قانونی منطقه تهران گفت: با توجه به اینکه در فضای مجازی اطلاعات غلط و غیرعلمی مبنی بر خروج خون از گوش، شکستگی قاعده جمجمه و آسیب به اندام های داخلی وجود دارد. . به اطلاع می رساند بر روی اعضای بدن متوفی اقدامات انجام شده، در معاینه فیزیکی و معاینه جسد، بدون آثار جراحت از ناحیه سر و صورت، کبودی اطراف چشم و شکستگی در قاعده جمجمه مشاهده شد. مشاهده شده.

فروش اظهار داشت: در معاینه تنه و شکم هیچ گونه علائمی از خونریزی، له شدن و پارگی در اندام های داخلی بدن مشاهده نشد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در پایان تاکید کرد: تعیین علت فوت متوفی زمان بر است که پس از مشخص شدن نتیجه آزمایشات نمونه های گرفته شده و تلفیق با نتایج انجام می شود. معاینه جسد و گشایش جسد و مدارک پزشکی در قالب نتیجه رسمی سازمان پزشکی قانونی تحویل دادگستری می شود.

4747

دکمه بازگشت به بالا