عمومی

استقبال جمهوری اسلامی از موضع معتدل اژه‌ای

در شرایط کنونی قوه قضاییه با الزامات فراقانونی مواجه است. درخواستی که به نفع کشور و نظام نیست. رئیس کل دادگستری در سفر به منطقه خراسان جنوبی تاکید کرد و عدالت و انصاف را محور کار دستگاه قضایی با زندانیان دانست. این راه درستی برای توقف توطئه گران است.

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی، در مقاله اصلی روزنامه IR در این بیانیه آمده است: رئیس قوه قضائیه از بین همه مسئولان رده‌های مختلف نظام، مواضع شفاف و منعطفی را در قبال ناآرامی‌های اخیر اتخاذ کرده است که اگر کارگزاران قوه قضائیه به آن عمل کنند، نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. گرفته شود.

آقای محسنی آجی در چندین خطاب به مسئولان این مرجع در رابطه با اغتشاشات اخیر بر جداسازی حساب معترضان از فتنه گران تاکید کرد. ثانیاً با دستگیرشدگانی که مرتکب جرمی نشده اند صبور باشند و ثالثاً در رسیدگی به پرونده دستگیرشدگان سریعاً اقدام کنند و انصاف و عدالت را رعایت کنند. اگر این سه فرمان به درستی عمل شود، در سد تأثیر مثبت می گذارد، آرامش را در جامعه برقرار می کند و دشمنان را با اهداف شوم خود باز می دارد.

با توجه به آمار و اطلاعات موجود در مورد دستگیرشدگان در تجمعات دو ماه اخیر، اکثر آنها جوانان زیر 30 سال هستند. معنای این آمار این است که در میان این افراد عمدتاً کسانی هستند که در مدرسه یا آموزش عالی تحصیل می کنند و همچنین کسانی که به دنبال کار هستند و کسانی که سعی در ایجاد شرایط زندگی برای ازدواج و خانواده دارند. یکی از ویژگی های این ترکیب جمعیتی این است که حاکمان موظف به ادامه تحصیل، اشتغال به کار و تهیه لوازم خانگی و خانگی هستند. به طور مشخص تر، این گروه به شدت به فرصت ها، فرصت ها و کمک های دولت و مسئولان نیاز دارد.

می توان تصور کرد که جوانان مورد هدف سازمان دهندگان اغتشاشات قرار می گیرند که از طریق شبکه های ماهواره ای تلاش می کنند مردم را به صحنه بیاورند. این هدف قرار دادن به خوبی نشان می دهد که آنها با محرومیت از تحصیل و گذراندن بهترین دوران زندگی در زندان سعی در تخریب آینده جوانان و نوجوانان دارند و با هزینه سنگینی برای این قشر به اهداف پلید خود عمل می کنند. بدیهی است که دشمنان نمی توانند به اهداف خود برسند و با این آشوب ها به کشور به ویژه نسل جوان آسیب خواهند رساند.

به همین دلیل است که قوه قضائیه با رفتار آگاهانه خود می تواند نقشه های دشمنان را شکست دهد و به دو هدف دست یابد. یک هدف تغییر نگرش جوانان و جوانان نسبت به دستگاه قضایی است و هدف دیگر خروج جوانان از دام استفاده ابزاری برای جوانان و جوانان توسط دشمنان است. و برای این کار به وسیله رسانه های گران قیمت و درخشان، پوسته زمین را گسترش دادند.

اطلاعات و اخباری که به دست ما رسیده حاکی از آن است که قوه قضاییه به دستور اول رئیس این شعبه عمل کرده و حساب معترضان را از شورشیان جدا کرده است. بسیاری از دستگیرشدگان به ویژه نوجوانان در همان روزهای اول آزاد شدند و به تحصیل یا کار ادامه دادند. دستگیر شدگانی که مرتکب اشتباه شده اند اما اشتباهات آنها نادیده گرفته می شود، اگر با آنها مدارا شود و اقداماتی انجام شود که اشتباهات تکرار نشود، اگر زمینه آزادی آنها فراهم شود، اقدام نیز نقش مهمی در تبدیل این کارت به آب دارد. موثر خواهد بود.

شاید بتوان گفت که شاید به دستور سوم رئیس قوه قضائیه یعنی رعایت انصاف و عدالت در رابطه با کسانی که مرتکب جنایت می شوند و دستگیر می شوند توجه بیشتری شود. اغلب این افراد نیز فریب تبلیغات منفی رسانه های متخاصم را خورده و به جنایت گرایش پیدا کرده اند، شاید بتوان آنها را نیز از مسیری که شروع کردند، برگرداند. با رعایت انصاف و عدالت در برخورد با این افراد، دستگاه قضایی می تواند تاثیر مثبت قابل توجهی بر آنها و خانواده هایشان و حتی افکار عمومی داشته باشد.

اهمیت توجه و اهتمام ویژه به عدالت و انصاف در مورد این مجرمان بسیار حائز اهمیت است، زیرا قوه قضائیه بدون تأثیرپذیری از خواسته های افراد و جریان های تندرو، بر اساس مصالح عالیه قانون و جامعه عمل می کند. یعنی حفظ اعتدال. در شرایط کنونی قوه قضاییه با الزامات فراقانونی مواجه است. درخواستی که به نفع کشور و نظام نیست. رئیس کل دادگستری در سفر به استان خراسان جنوبی بر این موضوع تاکید کرد و این راه درستی است که انصاف و عدالت را سرلوحه کار دستگاه قضایی در رابطه با این دسته از زندانیان بدانیم. این راه درست برای شکست توطئه گران است.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا