جامعه و خانواده

استفاده داوطلبانه از داروها برای جلوگیری از بیماری عروق ویروس کرونا قلب ممنوع است

کارشناسان بیماری ریوی همچنین با اشاره به عوارض جانبی بیماری Quaid 19 در ریه ها ، در مورد استفاده خودسرانه برخی از داروهای خاص برای جلوگیری از بیماری عروق ویروس کرونا قلب هشدار داده اند. نه ، زیرا ممکن است فرد از هدر رفتن دارو بیهوده عوارض جانبی داشته باشد.

دکتر ساسان توانا در گفتگو با پرتال پارسی ، وی با اشاره به اینکه کرونا در گذشته دچار اشکال بوده است ، افزود: “ویروس جدید اکنون به عنوان کروناویروس جدید یا کوویید 19 شناخته شده است.” یکی از عوارض این بیماری ایجاد مشکل در دستگاه تنفسی فوقانی است. من می خواهم در 80٪ موارد بیماری بسیار خفیف گزارش شده است ، اما 20٪ در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد 15٪ شدید و 5٪ در بیمارستان بستری هستند. آنها مهم خواهند بود.

“ سرفه خشک ، گلودرد ، تب ، درد بدن ، تغییر در بو و طعم و در بعضی موارد علائم دستگاه گوارش و جلدی علائم بیماری است ، اما چه چیزی مهم است و می تواند منجر به آن شود؟ وی گفت: ” موارد جدی و شدید این بیماری علائم ضایعات شدید در بافت ریه است. از طرف دیگر ، ممکن است بیمار بعد از واکنش ریه دچار سینه پهلو شود و دچار تنگی نفس شود.

یک معلم در دانشگاه شهید بیگی اضافه کرد: “تعدادی از عوامل التهابی و مایع حاوی مایع از جمله پروتئین ها وارد کیسه های هوا می شوند و این کیسه های هوا را پس از شروع سندرم میالژی پر می کنند.” این واکنش بسیار التهابی از ریه ها می تواند از ورود اکسیژن به کیسه های هوا جلوگیری کند و در نتیجه باعث کاهش اکسیژن خون می شود.

وی با تأکید بر اینکه سیستم ایمنی مصرف کنندگان دخانیات و افراد در معرض دود سیگار به خوبی پاسخ نخواهند داد: “در صورت عدم وجود بیماری عروق ویروس کرونا قلب ، سلولهای التهابی در بافت ریه وجود دارد.” و اینها افراد مستعد ابتلا به بسیاری از عفونت ها هستند و کوروناس می تواند باعث عوارض و علائم بیشتری نسبت به سایرین شود.

تابانا تأکید کرد: 80 درصد بیماران مبتلا به کورو ویروس بدون علامت هستند و نیازی به بستری ندارند ، اما ممکن است بیمارانی که از سطح بالای تنگی نفس رنج می برند و شرایط جدی تر را تجربه می کنند ، بهبود یابند. امکان وجود دارد. اگرچه اثرات این بیماری همچنان رو به وخامت است ، این نسبت اندک است ، زیرا این بیماری هنوز جدید است و اطلاعات و تجربه هنوز کامل نیست.

وی اضافه کرد: “اگر اقدامات احتیاطی مانند شستن دست ها ، عدم لمس مخاط افراد آلوده و رعایت بهداشت شخصی را انجام دهید ، ممکن است شما به بیماری کوروی ویروس آلوده نشوید.” اما وقتی ویروس وارد بدن می شود ، وضعیت تغییر می کند.

متخصصان ریه گفتند که سؤالات و نگرانی های زیادی در مورد مصرف ویتامین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری پس از شیوع کروناویروس وجود دارد ، گفتند: “کمبود ویتامین D منجر به بهبود سیستم ایمنی بدن می شود.” هر کس از این کمبود ویتامین در بدن آگاه باشد ، باید به توصیه پزشک خود باشد و آن را به حد مطلوب برساند.

وی می گوید: “متأسفانه ، یکی از مشکلات فعلی این است که برخی افراد به طور خودسرانه برای جلوگیری از Quaid 19 از داروهای مانند هیدروکسی کلروکین استفاده می کنند.” من به عوارض آن اشاره کردم. . لازم به ذکر است که به همه بیماران مبتلا به بیماری انسداد عروق ویروس کرونا نوع خاصی از دارو تجویز نمی شود و هر بیمار طبق شرایط دیگر تحت درمان قرار می گیرد. به همین دلیل ، نادرست و تأیید نشده است که داروها را برای جلوگیری از عفونت خودسرانه مصرف کنید. این امر به این دلیل است که افراد می توانند عوارض جانبی هدر رفتن داروها را متحمل شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا