جامعه و خانواده

استفاده بیش از ۹۸ درصد مسافران مترو از ماسک

به دلیل الزام پوشیدن ماسک در داخل خانه ، معاون شهردار اداره حمل و نقل و راههای شهر تهران روز یکشنبه 6 تیرماه سال 97 از وسایل نقلیه عمومی (مترو) بازدید کرد و گفت: “در حال حاضر بیش از 98٪ مسافران مترو از ماسک استفاده می کنند.” آنها کار میکنند.

به گزارش پرتال پارسی به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ، مناف هاشمی در بازدید از مترو تهران در ایستگاه امام خمینی (ره) افزود: “مسافران در کلیه وسایل حمل و نقل عمومی باید دستورالعمل های پزشکی را رعایت کرده و ماسک بپوشند.” آنها باید شرایط بهداشتی و ایمنی را جدی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اسفندماه سال گذشته ، همه بستگان ما در زمینه حمل و نقل عمومی (مترو ، اتوبوس Eni و رانندگان تاکسی) تلاش کرده اند بهترین خدمات را به شهروندان ارائه دهند: یادداشت رئیس جمهور مبنی بر اینکه هیچ کس نمی تواند بدون نقاب وارد وسایل نقلیه عمومی شود ، ما را محکم تر کرده ایم. ، و همچنین خدمات اجرایی و پلیس.

معاون وزیر حمل و نقل و راه های تهران گفت: “ما همچنین سعی کردیم درگیر فعالیت های فرهنگی شویم.” سران شرکتهای مترو ، اتوبوس و تاکسی امروز به طور جداگانه آمدند تا از نزدیک وضعیت را زیر نظر بگیرند. “

وی با بیان اینکه همه در شرایط سختی قرار داشتند ، گفت: “ما باید با هم این شرایط را پشت سر بگذاریم. زیرا مردم مشکلات اقتصادی و اجتماعی دارند.

معاون وزیر حمل و نقل و راهداری تهران گفت: ما تقاضای سفر نداریم و شهروندان باید از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. ما فقط می توانیم خدمات ارائه دهیم. “

“بسته شدن سیستم حمل و نقل عمومی از نظر اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی غیرممکن است. وی گفت: شهروندان باید تعداد سفرهای غیر ضروری را کاهش دهند.

مناف هاشمی: “مشاهده فاصله اجتماعی بین مترو و BRT برای مدتی غیرممکن است. در همین راستا ، ما به ستاد ملی مبارزه با تاجگذاری پیشنهاد کرده ایم که برخی شغل ها را تغییر دهد. ”

وی در مورد ابطال طرح ترافیک اظهار داشت: هیچ چیز مهمتر از سلامت شهروندان نیست اما وقتی طرح ترافیک لغو می شود ، نیاز شهروندان برای حل آن در اطراف خود ، به مرکز شهر می رسد. این سفرها برای مردم مشکلی ایجاد می کند و 30 درصد آن را تشکیل می دهد. در سفر به مرکز شهر پیوستید.

مناف هاشمی گفت: “ما وظیفه داریم شورای عالی ترافیک را لغو چراغ راهنمایی کنیم.”

طبق آمار ، تعداد مسافران پس از ایجاد همه مشاغل در مترو و اتوبوس ها از 5 به 10 درصد افزایش یافته است ، از طرف دیگر استفاده از ماسک در مترو 20 درصد افزایش یافته است ، وضعیت بهتر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا