جامعه و خانواده

استفاده از پساب ها برای توسعه فضای سبز ضرورتی اجتناب ناپذیر است

استفاده از فاضلاب برای توسعه فضای سبز یک ضرورت اجتناب ناپذیر است

پرتال پارسی/ شن و ماسه فرماندار کوم با اشاره به مصرف زیاد آب شرب برای آبیاری مناطق سبز بر لزوم برنامه ریزی برای استفاده از پساب برای توسعه فضای سبز تاکید کرد.

سید محمد تقی شاهچراگی فرماندار شهرستان کوم روز شنبه در نشست فرماندار کوم در سالن امام جواد علیه السلام برای بررسی مشکلات آب و فاضلاب استان کوم در خصوص کمبود منابع آبی بیان کرد: سیاست استان بر این است که ایجاد صنایع کم آب تولیدات جدید باید از طرف
وی با اشاره به مصرف بالای سرانه آب شهری برای آبیاری مناطق سبز شنی، با بیان اینکه باید زمانبندی مشخصی برای تغییر چنین سیاستی تعیین شود، گفت: فضای سبز شهرداری ها، دستگاه های دولتی و دانشگاه ها باید آبیاری شود. تصفیه فاضلاب.
فرماندار کوم گفت: برای آبیاری فضای سبز باید برنامه ریزی لازم برای استفاده از پساب های موجود در مجتمع های پر آب و احداث تصفیه خانه فاضلاب انجام شود.
شاهچراگی همچنین بر لزوم استفاده از فرصت های نمایندگان مردم کوم در مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به مسائل حوزه آب و فاضلاب تاکید کرد. .
وی در سخنان پایانی خود به بحران خشکسالی ناشی از کاهش بارندگی نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: در چنین مواردی حکمرانی خوب و صرفه جویی در مصرف آب باید در اولویت بخش دولتی و خصوصی قرار گیرد.
در این جلسه گزارشی از برنامه آبرسانی و فاضلاب شنی برای اجرای پساب در نیمه اول سال جاری در دایره شرق شن، پریدیسان و مناطق متراکم شهری ارائه شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا