استان ها

استراتژی کادر فنی برای قاسم‌پور صد در صد اشتباه بود

سوادکوهی ثابت کرد که از لیگ ایران خارج است

سرمربی کشتی آزاد گفت: سوادکوهی مقابل جردن باروز کار بزرگی انجام داد و نشان داد که زنگ خطری برای سایر کشتی گیران حاضر در لیگ ایران است.

مراد محمدی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره مقام دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان گفت: کشتی گیران پس از پایان بازی های لیگ به مسابقات جهانی راه یافتند. از نظر آمادگی هم وضعیت خوبی داشتند چون در مسابقات لیگ شرکت کردند. البته آنها می توانستند از بازیکنان دیگری برای جام جهانی استفاده کنند اما ترکیب تیم از قبل مشخص بود. آمریکا نیز با تیم اصلی خود در این مسابقات شرکت نکرد. با اینکه مقام دوم را به خود اختصاص داد اما توانست قهرمان این کشور شود. البته برخی اشتباهات فردی و ترکیب تیمی تیم ما را مجبور کرد که در جایگاه دوم قرار بگیرد، اما آنها شانس کسب سکوی قهرمانی را داشتند.

** یزدانی باید به ثبات برسد

وی در خصوص عملکرد امیرمحمد یزدانی و سایر کشتی گیران گفت: یزدانی یکی از کشتی گیران خوب و مستعدی است که الان وضعیتش خیلی بهتر شده است اما گاهی اوقات انتظارات را برآورده نمی کند و کشتی او فراز و نشیب های زیادی دارد. و هنوز آنجا نیست به ثبات دست یافت. او در این مسابقات بد کشتی نگرفته است، اما برای یکنواختی به کار بیشتری نیاز دارد.

** کشتی گیر جوان بلافاصله به مسابقات جهانی اعزام نشود

محمدی تاکید کرد: در وزن 61 کیلوگرم کشتی گیر به نام ابراهیم الهی داشتیم. این کشتی گیر تازه از گروه جوانان به جوانان آمده و کادرفنی بلافاصله او را به مسابقات جام جهانی آمریکا فرستادند که به نظر من کاملا اشتباه است. با اینکه می گویند جوان شده اند و میدان داده اند، اما با این تصمیم این کشتی گیر را نابود کردند. چون هر بار که اسمی را در رده بزرگسالان می شنود استرس زیادی به او وارد می شود. معقول ترین و منطقی ترین کار این بود که فوراً او را به مسابقات قهرمانی جهان نفرستند، بلکه ابتدا به چندین تورنمنت در رده جوانان اعزام می شد و به تدریج در بین بزرگسالان مبارزه می کرد.

** استراتژی کادر فنی برای کاسیم پور کاملا اشتباه بود

درباره اشتباه کادر فنی در خصوص کامران قاسم پور، مربی سبک آزاد: کادر فنی در این مسابقات سعی کرد کامران قاسم پور را محک بزند که کاملا اشتباه گرفت. وقتی وضعیت اسنایدر را دیدند و دو کشتی گرفتند. باید می گذاشتند کامران قاسم پور وزنش را تحمل کند تا امتیاز بگیرد و تیم قهرمان شود. همچنین اگر قرار بود قاسم پور را به چالش بکشند، باید او را در چند تورنمنت قرار می‌دادند، نه با قهرمانی یک وزن بالاتر از او در اولین میدان. جالب اینکه کادرفانی بعد از شکست قاسم پور گفت این نتیجه قابل پیش بینی بود! اگر پیش بینی هست چرا کشتی گیر ایرانی را مقابل قهرمان سنگین وزن جهان قرار دادید؟! قبل از اینکه این کشتی گیر برای اولین بار مقابل قهرمان جهان آزمایش شود، بهتر است در مسابقات دیگر در وزن 97 کیلوگرم مبارزه کند.

** سوادکوهی زنگ خطری در لیگ ایران است

محمدی درباره برد سوادکوهی مقابل جردن باروز گفت: سوادکوهی عالی کار کرد، او زنگ خطری برای سایر کشتی گیران لیگ ایران است. اگر سوادکوهی سال گذشته در مبارزه خود مقابل جردن باروز شکست خورد، به خاطر اشتباهی بود که انجام داد و داور می توانست آن را نادیده بگیرد، اما این کار را نکرد. با این حال پیروزی او مقابل جردن باروز و در خاک آمریکا نشان داد که سوادکوهی به بلوغ کامل رسیده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا