جامعه و خانواده

اراک قرمز شد – پرتال پارسی

پرتال پارسی / مرکز رئیس علوم پزشکی اراک: ️با توجه به آخرین آمارها درباره شیوع تاج در شهرهای استان مرکزی ، در تاریخ 20 ژوئیه سال 1999 ، وضعیت اراک تغییر یافته و در آشتیان ، تفرش ، دلیجان ، ساوه ، زرندیا ، شازند و محلات زرد شد. .

خبرگزاری پرتال پارسی با اشاره به روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ارزان قیمت ، گزارش داد که دکتر سید محمد جمالیان در این رابطه اظهار داشت: هم اکنون ولسوالی های خمینی ، فراهان و کومیجان نارنجی هستند. هفته گذشته این شهرها با وضعیت مشابهی روبرو شدند و وضعیت آنها تغییر نکرده است.

وی افزود: متأسفانه براساس آخرین وضعیت شهرهای استان ، شهرستان اراک به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و رعایت نکردن به توصیه های متخصصان بهداشت ، در صورت ادامه این شرایط ، وارد خط قرمز شده است. این می تواند شرایط را بحرانی کند.

️ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: شهر شازند هفته گذشته در وضعیت بی نظمی قرار داشت اما متأسفانه این شهر به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در وضعیت بی نظمی قرار گرفت.

وی خاطرنشان كرد: استان مركزی در اوایل گسترش با تاج همراه بود كه با حكمت و حكمت خوب استان و اجرای توصیه های بهداشتی كه توسط مردم در فرهنگ استان صورت گرفته است به خوبی اداره می شد. شرایط مناسب بود.

جمالیان گفت: “متأسفانه در چند روز گذشته ، بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک شاهد تعداد زیادی از بیماران بستری در تاج بود که این ظرفیت کامل بیمارستان است.” اگر این وضعیت ادامه یابد ، ما باید تمام بیمارستانهای استان را فقط به بیماران کرونا اختصاص دهیم. ” این یک ضربه جدی به سیستم مراقبت های بهداشتی استان وارد خواهد کرد.

وی گفت: “در حال حاضر تنها راه برون رفت از بحران این است که مردم به توصیه های کارشناسان بهداشت گوش دهند.” فقط مردم باید در مواقع اضطراری به بیرون بروند ، ماسک بپوشند و از پروتکل های بهداشتی پیروی کنند تا این ویروس بدخیم در اسرع وقت در استان و کشور ما ریشه کن شود.

جمالیان امروز نیز اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته 109 مورد کورو ویروس شناسایی شده است و گفت: ️ بدین ترتیب از زمان معرفی ویروس تعداد موارد کرونا ویروس به 5،616 نفر رسیده است.

در ادامه می گوید: از 109 پرونده جدید در استان ، 27 بیمار در بیمارستانهای تخصصی استان تحت معالجه قرار می گیرند. هشتاد و دو نفر از بیماران تازه شناسایی شده در قرنطینه سرپایی در خانه بودند تا آزمایش نهایی و درمان منفی باشد.

جم دکتر جمالیان: “متأسفانه در 24 ساعت گذشته در استان مرکزی مرگ و میر ناشی از بیماری انسداد قلبی مشاهده شده است. به گفته وی ، 247 نفر بر اثر ویروس جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا