استان ها

احیای زاینده رود مهم‌ترین مطالبه اصفهان از رئیس جمهور است

به گزارش پرتال پارسی از اصفهان، مهدی توگیانی با اشاره به سفر هفته آینده رئیس جمهور به اصفهان به اصحاب رسانه گفت: معمولاً حدود یک ماه قبل از سفر رئیس جمهور به هر استان، بیش از 50 درصد پروژه ها تکمیل شده و وجود خواهد داشت. یک شبکه بودجه باشد. مورد توجه مسئولان استانی و دولتی قرار خواهد گرفت تا این بازدید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این جلسات در دو هفته گذشته انجام شده است، گفت: در این شرایط و کمتر از دو هفته مانده به سفر رئیس جمهور به اصفهان، بحث پایش زاینده رود را در دستور کار داریم و مسئولان استانی باید به جمع بندی برسند. تا خواسته های برحق و منطقی ریاست و مردم را در این زمینه بیان کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «زاینده رود» مطالبه همه مردم اصفهان است، گفت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که این مهم ترین موضوع ما در اصفهان. بازسازی این رودخانه پایدار در طول تاریخ علاوه بر تامین آب، کشاورزی است و در این رابطه مابه دلیل خشک شدن زاینده رود، تمدن اصفهان با بحران شدیدی در زمینه رانش زمین، آسیب های زیست محیطی و میراثی، اقلیم و آلودگی و معیشت کشاورزان غرب و شرق مواجه است..

وی گفت: اگر این موضوع در دستور کار هیئت دولت قرار نگیرد، باید بدانیم که سفر رئیس جمهور برای اصفهانی ها موفقیت آمیز نخواهد بود.

عدم رعایت قانون مهم ترین دلیل حل نشدن مشکلات زاینده رود است

نماینده مردم اصفهان در زاینده رود زاینده رود در مجلس شورای اسلامی، مهم ترین موضوع در خصوص مسائل حل نشده را عدم اجرای قانون عنوان کرد. همچنین خلاف قانون است و می توان این طرح را از منابع دیگر و از حوزه آبریز استان همجوار تهیه کرد.

توگیانی افزود: وزیر نیرو در سفر به اصفهان و در جمع کشاورزان قول هایی داد که هیچ کدام محقق نشد و این الزامات در قالب درخواست وزیر در کمیسیون کشاورزی رصد می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بازدید اصفهان از بازار بزرگ اظهار داشت: د.در این بازار کاروانسراهای زیبا و تاریخی وجود دارد که دیدن تخریب آن ها دلخراش است.

به اصطلاح مدیریت بحران در بازار اصفهان

وی با اشاره به غیرقابل اعتماد بودن بازار گفت: اگر وضعیت بازارسازان غیرقابل اطمینان تامین نشود ممکن است فاجعه به بار بیاید. حتی سازمان آتش نشانی هم نمی تواند اینجا باشد و برخی از این مکان ها باقی نمی مانند.

نماینده مردم اصفهان در جلسه شورای اسلامی خواستار ایجاد مدیریت متمرکز بر بازار اصفهان شد.

بلاتکلیفی در مورد پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران از سال 89

توگیانی گفت: پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران تنها پروژه زیرساختی استان اصفهان در دهه گذشته است و از سال 89 که تفاهم نامه این پروژه امضا شد، خط ریلی به طول 30 هزار کیلومتر راه اندازی شده است.

وی به موانع داخلی مختلف برای تکمیل پروژه، تغییر دولت و نحوه اجرای این طرح اشاره کرد. در صورت رفع موانع، طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران تا چهار سال آینده اجرایی می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود، تحریم ها، افزایش نرخ ارز، حذف ارز دولتی، افزایش حداقل دستمزد و کسری بودجه را از جمله مواردی دانست. پنج عامل منفی اقتصاد کشور 4200 جلد آن با چالش های زیادی روبرو بوده است، اما دولت مجبور به انجام این کار بوده است.

دکمه بازگشت به بالا