عمومی

اجاره ی رحم ۵۰۰ میلیون همراه با گواهی سلامت و عدم اعتیاد

او در اوایل دهه 1980، به عنوان معلم، در یک موسسه لقاح مصنوعی تازه تاسیس مشغول به کار شد و یک رحم در دانشگاه اجاره کرد. کانون وکلا علاوه بر ارائه محتوا برای مقابله و ارائه راهکارهای قانونی برای رفع مشکلات این نهاد حقوقی تازه تاسیس، از فعالان رشته های دیگر از جمله علوم انسانی، حوزه های علمیه و … دعوت به عمل آورده ام. من از فعالان دعوت کردم. .، پاسخ به سؤالات و سؤالات نامشخص اجرای چنین مؤسساتی باید با اجتهاد و تحقیق مناسب صورت گیرد تا از تبعات فساد و بلاتکلیفی ناشی از تولد فرزندان از این طریق کاسته شود.

برخی از مخاطبان در سخنرانی ها و سمینارها حتی در مورد رحم، لقاح، اسپرم و غیره صحبت می کنند. واکنش ها و واکنش ها به تلفظ و تلفظ عبارات و من سعی کردم تا حد امکان این کلمات را تکرار نکنم. فضا به قدری سنگین بود که از نگاه خشمگین، اخم و عصبانیت برخی از اهالی، مسئولان شهری و منطقه ای که مهمان جلسه بودند دوری کردم. خودم را به چینی معرفی کردم و عذرخواهی کردم.

اما امروز بیست سال از بحث ها و مشکلاتی که در آن زمان به وجود آمد برای یافتن راه حل فقهی- فقهی برای تعیین والدین فرزندان به دلیل تعیین مبانی شرعی و فقهی این روش حاملگی و اجتهاد می گذرد. بی احترامی و حکم جامعه مبنی بر لغو چنین مفهومی، در آن زمان بسیار دیر و سخت با آن کنار آمد.در قرن چهاردهم میلادی جامعه لقاح مصنوعی و اجاره رحم را راه حل مناسبی برای زایمان و خارج کردن می دانست. غم باردار نشدن برای زنان، ناباروری برای مردان، اما آن سوی غم نهفته است، وقتی آگهی های اجاره رحم را می بینید، انگیزه توجه به آن را می شنوید. ، و این صدا چیزی نیست جز صدای زنگ نقض حریم حفظ کرامت انسانی!حل مشکلاتی که ممکن است برای کودکانی که از این طریق به دنیا می آیند پیش بیاید.

سعی می کند پست های اخیراً ارسال شده را پیگیری کند خبرگزاری آنلاینمشغول جستجو در گوگل بودم و با این آگهی مواجه شدم.اجاره 500 میلیونی در رحم لیسانس با گواهی سلامت و استقلال.)) نمی دانم چند نفر از مسئولین و مسئولین نظام وقت و حوصله دیدن و رصد چنین پیام ها و پست هایی را دارند که به دنبال امثال من بودند اما با انواع رنج ها و رنج ها آشنا بودند. از مردم این جامعه اما خونشان می جوشد، ریشه هایشان می جوشد، آبرویشان می جوشد، وگرنه شروع به رهایی از این وضعیت اسفبار کرد تا دلیل و دلیل انتشار را جویا شود. چنین پیام هایی را سریع و موثر در نظر بگیرید.

مسئولین عزیز آیا به این فکر کرده اید که در زندگی مردم این کشور چه گذشت که یک دختر جوان با تحصیلات عالی حاضر است برای پول بخشی از بدن خود را به دیگری اجاره دهد؟ ? آیا برای جلوگیری از آسیب های روحی و روانی ناشی از این اقدام به چنین اقدامی فکر کرده اید؟ آیا می دانید عواقب و عواقب رابطه عاطفی و عاطفی که زنان با جنین در رحم برقرار می کنند و سپس چنین رابطه ای را قطع می کنند؟ آیا اجاره رحم را معامله می‌دانید و اگر چنین است، آیا برای تأثیر روحی و روانی چنین معامله‌ای را انجام داده‌اید؟ ما چاره ای برای رنج مردمی که به تحریم گره خورده اند نمی بینیم، لااقل به فکر چاره ای برای روح و روان ملت باشید!

این حل و فصل جدید قانون و دنیای زایمان چیز خوبی است و اثرات مثبت آن بسیار بیشتر از پیامدهای منفی آن است و واضح و آشکار است، حتی با این دیدگاه مطلق که اجاره رحم فقط برای کسب درآمد است، پس اینطور نیست. امکان فساد وجود دارد، وقتی چنین نهادی که دشواری های روحی و روانی این رویداد و آسیب شناسی فردی-اجتماعی آن را نمی شناسد، به یک جریان رایج و غالب تبدیل شود، ناگزیر مشکلات و رنج های زنان را خواهیم شنید و خواهیم دید. . حداقل حمایت های اجتماعی و قانونی را دارند و حاضرند برای حل مشکلات مالی خود این کار را انجام دهند.

در نهایت، بی دلیل نیست که آرزو کنیم زنگ خطر عواقب جبران ناپذیر عادی سازی تبلیغات اجاره رحم را بشنوید، اگرچه من امیدی ندارم که برخی از آقایان چنین کنند. تلفنی برای گوش دادن بود و در این مدت زنگ های بی شماری به صدا در می آمد… شنیده نشد که من نمونه هایی از نقض حقوق شهروندی را برشمارم و با بی توجهی وحشتناک به شما مثال بزنم. حفظ کرامت انسانی توجه را به بخشی از نامه امیرمومنان به کیس جلب می کنم که می گوید:

دامنه شما غنیمت شما نیست، اما یک امانت دور گردن شماست و از شما خواسته شده است که به شخصی خارج از خود تسلیم شوید. این شما نیستید که هر طور که می خواهید به زیردستان فرمان دهید. یا اگر سفارشی دریافت نکردید، یک تجارت بزرگ راه اندازی کنید. مال خداوند متعال در دست توست و تو خزانه دار هستی که آن را به من می سپاری. امیدوارم بدترین شهردار برای شما نباشم. و صلح; و کار تو برای تو نیست، امانتی است بر گردن تو، و آن را از بالای سرت پنهان می کنی. از قوم خود نترسید و جز از گروگان نترسید. و در دست تو مالى از مال خداست و تو از گنج او هستى تا آن را به من بسپارى. و برای آن من بد نخواهم بود. و درود خدا بر او باد.(5 نام نهج البلاغه)

وکیل اهل شیراز

دکمه بازگشت به بالا