عمومی

آیت الله یزدی عالِمی زمان شناس و نقش آفرین بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، آیت الله سید هاشم حسینی عصر جمعه در مراسم تشییع آیت الله شیخ محمد یزدی در سومین روز درگذشت وی در مutesسسات حوزه علمیه حرم حضرت فاطمه معصومه (س) گفت که وی مرحوم امام یزدی است. وی از اصحاب و از رهبران و آغازگران انقلاب اسلامی بود.

امام جمعه کوم با بیان اینکه تأکید قرآن و روایات بر علم و دانش ، روشنگری و آگاهی ، جهاد و مجاهدت و همچنین استقامت ، اهمیت این ویژگی ها را در زندگی مردم نشان می دهد:دانشمندان حُصون ال .سلاماین نشان می دهد که وکلا و دانشمندان یک سنگر شکست ناپذیر دین هستند.

وی با تأکید بر اینکه خاکسپاری پیکر مرحوم آیت الله یزدی و چنین آیین های تشییع جنازه ، احترام به فقه و فقه و علم و دین است ، خاطرنشان کرد: وی به مردم خدمت می کرد و طبق روایت امام رضا (ع) ، فقه با حسنات خود به مردم می رسد ، مرحوم یزدی از خدا خواست او می ترسید ، زندگی ساده ای داشت و در عین حال مراقبت می کرد و سعی می کرد با خوبی هایش به مردم برسد.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه شن و ماسه با بیان اینکه مرحوم آیت الله یزدی چه قبل و چه بعد از انقلاب علیه برخی انحرافات فریاد می زد ، گفت: “مرحوم آیت الله یزدی مجاهدی بود که در جهاد منصب داشت. این جهاد علیه دشمن بود ، جهادی علیه توطئه های ضد انقلاب.

وی سمت های مهمی از جمله جهاد فرهنگی آیت الله یزدی ، به ویژه نویسنده چندین کتاب و همچنین رئیس جهاد و دادگستری در خدمات اجتماعی ، رئیس مجلس خبرگان ، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه کوم و یکی از اعضای شورای نگهبان را بر عهده داشته است. ، گفت: مرحوم آیت الله یزدی در نقش یک عالم و مجاهد بصیر بازی می کرد استقامت کنید وی گفت: “او الگوی بسیار خوبی برای نسل امروز بود.”

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به كتاب مرحوم حسین بن علی ، “پروردگارا را بهتر بشناسیم” ، ادامه داد: باید امتحان کنید بیار آنها در حال نوشتن این کتاب بودند.

مرحوم آیت الله یزدی ، دبیر شورای عالی سمینارها با تأکید بر اینکه همیشه نگران نفوذ دشمن و مصادره این انقلاب هستم و همیشه با او بودم ، خاطرنشان کرد: او آنقدر حقیقت را آشکار نکرد که خانه اش را وقف حوزه علمیه کرد.

دکمه بازگشت به بالا