عمومی

آیا خرید خانواده مسئولان از ترکیه یا اقامت در آمریکا عیب است؟

در میان نسل های پس از انقلاب، دست کشیدن از باورها و ارزش های نسل گذشته نه تنها در مورد فرزندان شهروندان عادی، بلکه در مورد فرزندان بسیاری از مسئولان نیز صدق می کند. آنها نیز مانند سایر ایرانیان دوست دارند در ترکیه تجارت کنند. اگر می توانستند در آمریکا و اروپا زندگی کنند. برای مهاجرت به استرالیا و اخذ شهروندی کانادا، داشتن فرزند در کانادا و بالعکس.

شخصاً خرید سیسمونی دختر آقای قالیباف از ترکیه مشکلی ندارد و زندگی پسرم معصومه ابتکار یا دختر آقای علی لاریجانی را در آمریکا گناه بزرگی نمی دانم. از آنجایی که میلیون ها ایرانی دیگر چنین انتخابی کرده اند، اجازه هیچ گونه گمانه زنی در مورد انتخاب آنها را نمی دهم. هر کس حق دارد در هر کجا که می خواهد زندگی کند. من هرگونه دخالت دولت یا افکار عمومی در این حوزه ها را دخالت غیرمجاز در زندگی خصوصی شهروندان می دانم.

البته معتقدم به فرزندان مقاماتی که برای تجارت یا زایمان در کانادا به ترکیه می روند تجاوز نمی شود. لذا تلاش شورای نگهبان برای سلب حق رای دکتر علی لاریجانی در رابطه با اقامت دخترش در غرب را نقض آشکار قانون و دخالت در حریم خصوصی و حریم خصوصی شهروندان می دانم. من هم آن را اقدامی غیراخلاقی و عوام فریبانه می دانم، مشابه تلاش آقای کالیباف در انتخابات 96 برای استفاده از دولت آقای روحانی برای خرید دختر وزیر آموزش و پرورش از ایتالیا.

اگر خواستار استعفای آقای قالیباف هستیم، باید به خاطر تلاش ایشان باشد که جایگاه مجلس را به یک نهاد تقلیل دهند، بله، باید فداکاری شود. این سوال باقی می ماند، پس مشکل چیست؟ مشکل ریا و ریا است. مشکل اینجاست که مردم شعارهای پوپولیستی و عوام فریبانه بیو معمولی سر می دهند و در تنهایی رفتار متفاوتی دارند.

دکمه بازگشت به بالا