استان ها

آهک‌ هیدراته کارخانه پویا صنعت از حیث کیفیت در جایگاه دوم جهان قرار دارد

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی از سمنان ، کارخانه آهک هیدراته استان تنها کارخانه تولید آهک صنعتی در منطقه است و به لطف بهره برداری از این کارخانه که قدیمی ترین گیاه در منطقه است ، این ماده معدنی پس از فرآوری شیمیایی به محصولات شیمیایی تبدیل می شود. طبق بازارهای صادراتی ، این وضعیتی است که با استفاده از فن آوری های جدید و کوره های تولید می توان به آن دست یافت.
ماده اصلی آهک اکسید کلسیم (سائو) است که یک ترکیب قلیایی قوی است و می تواند با تمام اسیدها ترکیب شود و ذخیره آن منجر به تغییر خلوص می شود و در صورت ترکیب با آب یا اسیدها ، گرمای بیشتری تولید می کند. بنابراین ، در بسیاری از صنایع از آهک هیدراته با خواص پایداری مناسب استفاده می شود.

آنچه در زیر می آید گزیده مصاحبه با رضا مددیان ، مدیر کارخانه آهک هیدراته پویا صنعت نوید البرز است.

در سال های اخیر ، من به عنوان مدیر یک مجتمع آهک هیدرولیک در استان سمنان کار کرده ام و به عنوان مهندس مکانیک سازه های جامد آموزش دیده ام و در زمینه طراحی و ساخت ، نصب و راه اندازی کارخانه های صنعتی مانند سیمام ، آهک و مجتمع های صنعتی کار کرده ام.

– این کارخانه در سال 1998 به بهره برداری رسید و در مدت زمان کوتاهی کیفیت لازم محصولات این کارخانه به کیفیت مورد نیاز بازارهای داخلی و صادراتی رسیده است.

– این گیاه تنها گیاه آهک در استان سمنان است که آهک صنعتی تولید می کند و از بهترین معادن سنگ آهن سمنان تغذیه می شود و طبق برخی مطالعات ، دومین آهک هیدراته در جهان است.

– فناوری پخت آهک این آسیاب از کوره دوار مخصوص و پایداری استفاده می کند ، معدن رویان متعلق به شرکت است و بیش از 98 درصد خلوص آهک دارد.

– به دلیل مشکل سوخت ، چندین سال کارخانه کار نکرد تا اینکه گازرسانی به پایان رسید و نیروگاه در مراحل نهایی بازسازی و نوسازی بود.

– کارخانه پویا صنعت نوید البرز ماه آینده با مدیریت جدید با مشارکت سران استانی دوباره کار خواهد کرد.

– ویژگی های غنی و ارزان قیمت این محصول در مقایسه با سایر مواد قلیایی ، آن را به طیف گسترده ای از کاربردها تبدیل کرده است.

– برخی از انواع استفاده از آهک هیدراته ، از جمله ساخت و ساز ، زیرساخت ها ، آسفالت – تصفیه آب آشامیدنی و صنعتی ، تصفیه فاضلاب صنعتی و شهری ، مصارف کشاورزی ، ترمیم و خنثی سازی خاک های اسیدی ، دفن حیوانات و تهیه کدو تنبل ، کارخانه های قند ، مواد تولید سیمان ، سرامیک ، موزاییک ، پودر سنگ ، ساختمانهای پیش ساخته و ساختمانهایی مانند صنعت فولاد و آهن ، حفاظت از محیط زیست و آلودگی کارخانه ها و گازها در ماسک ها ، نرم کننده ها (به عنوان نرم کننده ها) ، سنگ معدن کاربید کلسیم (کاربید) ، صنعت چرم و چرم ، ساخت و تولید ضد عفونی آبزی پروری ، سالن مرمر ، شیشه ، لاستیک و …

– میکرونیزاسیون و تحویل مواد معدنی مانند باریت ، کربنات سدیم به بازارهای هدف ، و همچنین مواد اولیه حفاری و چاه های روغن ، خوراک دام و طیور و غیره

– پس از راه اندازی و توسعه کارخانه ، 60 نفر به طور مستقیم و حدود صد نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار می شوند.

– گازرسانی به نیروگاه 10 میلیارد ریال هزینه داشت و بیش از 28 میلیارد دلار برای تعمیرات اساسی تنها کارخانه آهک هیدراته در استان سمنان هزینه شد.

– محصولات کارخانه پویا صنعت به دلیل خلوص 90٪ محصولات و همچنین بسیاری از کشورها از جمله امارات ، چین ، هند و سایر کشورها نیاز استان سمنان را برآورده می کند. تقاضا می کنند و البته سایر محصولات نیز به درخواست مشتریان ارائه می شوند.

46

دکمه بازگشت به بالا