استان ها

آمدن رنگرز به کشتی فرنگی نباید یک سناریو باشد/ بنا چوب “منم منم‌هایش” را خورد!

در گفتگو با آنا

کارشناس کشتی فرنگی: امیدوارم حضور رنجرز در کشتی فرنگی فیلمنامه نباشد و فردی عصبانی یا خسته قبل از المپیک به عنوان سرمربی برنگردد.

بهرام مشتاقی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره انتخاب حسن رنگرز به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: فکر می کنم رنجرز می تواند با در نظر گرفتن شرایط تیم ملی کشتی را احیا کند. وضعیت فعلی.” متاسفانه کشتی در مسابقات جهانی نتایج مورد انتظار را به دست نیاورد، البته مسابقات جهانی به پایان رسیده است، باید به فکر آینده باشیم. تا چند روز دیگر مسابقات زیر 23 سال در اسپانیا برگزار می شود و این تیم بدون سرمربی است. پس از آن مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان آذرماه در آذربایجان برگزار می شود و پس از آن جام تختی برگزار می شود. انتخاب سرمربی کشتی بلافاصله بعد از مسابقات جهانی، اقدام درست فدراسیون بود. در هر صورت او به بهانه خستگی از تیم جدا شد و باید هر چه زودتر یک نفر را انتخاب کند.

قبل از دنیا، هیچ کس ریسک ساختن یک مکان را نداشت

وی گفت: البته برخی معتقدند که این کار با عجله انجام شده است اما با توجه به سوابق رنگرز به نظرم بهترین انتخاب بوده است. البته چند گزینه دیگر هم بود اما بعد از جمع بندی فدراسیون راهی رنجرز شد. این در حالی است که برخی معتقدند این شرایط باید زودتر اتفاق می افتاد و سرمربی تیم ملی قبل از جام جهانی به شخص دیگری واگذار می شد، اما پس از آن شرایط منحصر به فرد خودش را داشت; اولاً هیچکس به ساختمان نمی آمد و ریسک می کرد و ثانیاً فدراسیون چنین کاری را انجام نمی داد. این در حالی است که اگر این تیم با سرمربی جدید موفق نمی شد، همه فدراسیون را مقصر ایجاد تغییرات در آستانه جام جهانی می دانستند. در هر صورت باید شکست تیم بنا را بپذیریم و دیگر عملکرد او را زیر سوال نبریم. نباید اینطور باشد، زمانی که روس ها در مسابقات جهانی حضور نداشتند، این بهترین شانس برای قهرمانی تیم ملی کشتی ایران بود، به خصوص که سال گذشته با اختلاف 6 امتیازی از روسیه دوم شد.

درخت بنم خودش را خورد

مشتاقی با بیان اینکه نباید انتقاد را ادامه داد، گفت: باید به طرف عدالت احترام بگذاریم. بنا برای کشتی تلاش زیادی کرد. گاهی اوقات کار نمی کرد. اگر این تیم در مسابقات جهانی عملکرد خوبی نداشته باشد و دور از انتظار باشد; در واقع او بهای نفس را پرداخت. فکر کنم به خاطر درخت منو خورد. او تصمیمات بد زیادی گرفت و خود را باخت. برگزاری مسابقات حذفی یکی از تصمیمات مهم و تاثیرگذار در کشتی است که بنا آن را حذف کرده و با نظر خودش جلو رفته است. دود در نهایت وارد چشمان او شد و آسیبی وارد کرد. تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی از هر نظر بد بود. کشتی گیران نتوانستند در مقابل حریفان مقاومت کنند. کشتی گیر جوان ما نتوانست در برابر کشتی گیر بالای 30 سال مقاومت کند. این نشان می دهد که آنها یا تمرینات زیادی دارند یا اصلا تمرین ندارند.

یک فرد عصبانی یا خسته نباید به کشتی بازگردد

پیشکسوت کشتی ایران بر اختلافات کشتی گیران در اردوی تیم ملی تاکید کرد و گفت: پرونده کشتی در مسابقات جهانی بسته شده است. متاسفانه یکی از مشکلات خطرناکی که در حال حاضر در کشتی شاهد آن هستیم، اختلاف بین کشتی گیران است و می توانم بگویم در صورت ادامه این روند زنگ خطری برای کشتی به صدا در می آید. البته، این چیز خوبی است که رنجرز می تواند این حواشی را ایجاد کند، و مهمتر از آن، کشتی گیران آن را دوست دارند. حضور رنجرز در مبارزات ایران فیلمنامه نیست، امیدوارم در آستانه المپیک کسی را که عصبانی یا خسته است به عنوان سرمربی برگردانند. در المپیک فرانسه قطعا روی سکو خواهیم بود اما با این شرط که از این به بعد برنامه ریزی کنیم و شرایط کشتی را یکسان کنیم. اکنون مهم ترین تصمیم در کشتی، انتخاب تیم ملی است به گونه ای که تقسیم بندی و اختلاف بین کشتی گیران از بین برود.

انتخاب مهمترین تصمیم در کشتی است

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم کشتی تیم بسیار خوبی است، نه تنها نفرات اول، بلکه نفرات دوم و سوم ما هم خیلی خوب مبارزه می کنند و این تیم می تواند سکوی المپیک را کسب کند، اما در صورت اختلاف سلیقه. باید کنار گذاشته شود؛ کشتی گیران باید به صورت انتخابی به اردوی تیم ملی دعوت شوند، در حال حاضر 20 استان ناراضی هستند که انتخابی وجود ندارد و کشتی گیران بر اساس سلیقه انتخاب می شوند.

انتهای پیام/4057/

دکمه بازگشت به بالا