عمومی

آقای رئیس استعفا پیشکش، عذرخواهی هم نمی‌کنید؟

ساعت 21 شب گذشته در حالی که خبر با رهبر انقلاب در حال پخش بود، بخش خبر هک شد و آنتن زنده ضد جمهوری اسلامی ایران با تصاویری عجیب به تصرف نیروها درآمد. یک انقلاب برای چند ثانیه! این یک مشکل فنی است که ساعتی قبل از خبر، جعبه‌های انتخابی نهایی و آماده پخش، ناگهان جای خود را به تصاویر دیگر می‌دهند، آیا دست نفوذی‌ها است یا سیستم پخش از بیرون به خطر افتاده است؟ ..

اما آنچه مهم است سکوت عجیب رئیس سازمان صدا و سیما در هر دو مورد است.

آقای رئیس! آخرین بار (7 باخمن، 1400) به نظر می رسد که آرام نگرفته اید و فضا در دست شما نبود، حالا چطور؟ آیا بعد از تغییر مدیران و تغییرات گسترده، این موضوع آنقدر مهم نیست که چنین اتفاقی به همان سبک و سیاق گذشته اتفاق بیفتد، حداقل مشکوک به استعفاها باشد؟ یا باید در آن قسمت خبر یا در قسمت بعدی نظر رسمی داده شود؟ نه همیشه کارشناسان روی صحنه، بلکه مسئول ارشد سازمان!

به راستی اگر چنین اتفاقی در سایر رسانه ها، بخش های خبری رخ می داد، آن رسانه در پوشش «نفوذ» و تهمت چه می کرد؟ آقای رئیس! پس از دریافت دو گل در زمین خودمان، انتظار شفافیت و صراحت داریم که نداریم، بهتر است فقط از شما انتظار عذرخواهی داشته باشیم؟!

البته اگر پخش زنان برهنه در اتاق خبر را با گزارشی ضعیف و با «ببخشید» محجبه پوشش دهید، قطعا در مورد این اتفاق عجیب سکوت خواهید کرد و کمتر از یک سال دیگر آن را تکرار می کنید یا به دوستانتان می گویید. از بودجه بی بی سی خارج شوید. و موفقیت حرفه ای را با کمبود منابع مالی با گفتن «من و تو» در مقابل بودجه کم صدا و سیما توجیه کنند.

آقای رئیس! صحبت با یک منبع در خبرگزاری دولتی راه حل نیست.اینجا (بخوانید) بعد از واقعه، نگاه به دلیل، نگاه به دلیل، تکرار درمان می شود که راه بسته شود وگرنه بی پولی عذر بدتر از گناه و نشانه ضعف است. مدیریتی که حتی نمی تواند منابع خود را بر اساس اولویت ها تخصیص دهد. از “نفوذ و هک” جلوگیری می کند اما می تواند انتقاد کند که پول نیست، دوباره ما را هک کرد!

آقای رئیس جمهور و دیگر رهبران، باور کنید «عذرخواهی» بخشی از قدرت است!

دکمه بازگشت به بالا