استان ها

آغاز عملیات اجرایی تونل تاراز یک (هونی) در بازفت شهرستان کوهرنگ

پرتال پارسی / چهارمحال و بختیاری استانداران چهارمحال و بختیاری از آغاز ساخت تونل تاراز 1 (هونی) در بازفت کوهرنگ خبر دادند و گفتند که ساخت این محور به توسعه ترافیک و گردشگری در منطقه کمک می کند.

اقبال عباسی در حین حفاری تونل تاراز 1 (هونی) در منطقه بازفت کوهرنگ در تاریخ 5 آگوست: بهره برداری از این تونل و جاده های دسترسی آن تسهیل در تردد و توسعه گردشگری در این منطقه است

استانداران چهارمحال و بختیاری درباره مزیت های ساخت محورها در استان گفتند: رشد تجارت ، بهبود کمی و کیفی فرهنگ و توسعه صنایع مختلف از مزایای ایجاد و توسعه محورهای حمل و نقل است.

وی گفت: محورهای لردگان-ایذه ، محور ناغان-کارون 4 به هاگستان و محور شهرکرد-بازفت به خوزستان شبکه راه را تغییر داده و ارتباط بین استانهای فلات مرکزی ایران را تسهیل می کند. بنادر جنوبی کشور.

تخصیص 1500 میلیارد اعتبار ملی برای احداث تونل تازار 1 (هونی)

به دنبال حفر تونل تاراز 1 (هونی) ، حسینعلی مگسودی ، مدیرکل راهداری و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت که برای ساخت تونل در بخش بازفت کوهرنگ 1500 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است. شهر

وی در ادامه گفت: سه تونل در مسیر شهرکرد-بازفت به خوزستان با 5 هزار میلیارد ریال وام برای ساخت این تونل های 3800 متری ساخته می شود.

مگسودی با بیان اینکه ساخت تونل تراز بیر (هونی) به طول 11 کیلومتر و جاده های دسترسی آن مسیر شهرکرد – کوهرنگ به خوزستان را حدود 35 کیلومتر کاهش می دهد ، افزود: پیمانکار این پروژه حدود 36 نفر بود. ماه

مدیرکل راهداری و شهرسازی چهارمحال و بختیار خاطرنشان کرد: استفاده از محور شهرکرد-بازفت برای خوزستان و استانهای چهارمحال و بختیاری دستاوردهای اقتصادی و گردشگری زیادی دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا