جامعه و خانواده

آزادسازی زمین‌های مهرآباد دماوند به ارزش ۳۶۰ میلیارد تومان

روز گذشته با تصمیمات دادگاه 60 هزار متر مربع از زمین مهرآباد دماوند از 360 هزار مه آزاد شد.

به گزارش پرتال پارسی ، ارزش افزوده زمین در استان تهران این منطقه را به مرکزی برای زمین خواری تبدیل کرده است. در ژوئن سال جاری ، استان تهران پس از فارس در حذف اشغال اراضی ملی مقام دوم را به دست آورد.

روز گذشته 60 هزار متر مربع از اراضی ملی به شماره مهم مهرآباد دماوند با 10 دستور قانونی جداگانه و با همکاری و تعامل دستگاه قضایی و دادستانی دماوند تخلیه شد. این خبر را خلیل محبتخواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد و گفت: ارزش زمین تخلیه شده بیش از 360 میلیارد دلار است.

آمار تصرف اراضی ملی و ایالتی در ماه ژوئن استان فارس با 47 مورد از نظر تصرف اراضی در رتبه اول قرار دارد و پس از آن استان تهران با 41 مورد قرار دارد. استان های فارس ، ایرانشهر و تهران به ترتیب بیشترین میزان بهبودی را در اردیبهشت ماه سال جاری داشته اند. طبق یک فصل جدید ، آمارها همچنین نشان می دهد که بیابان و استان های جنوبی توسط اشغالگران هدف قرار گرفته اند.

مناطق لواسان و دماوند معمولاً در دست زمین خواران است. بیش از 80٪ سرزمین دماوند ملی و کشنده است و به طور دائمی توسط جامعه انفال ساکن است. بیشترین تشنج در ناحیه رودهن رخ می دهد.

افرادی که از هر گوشه و کنار برای خرید زمین یا ویلا به دماوند می آیند ، غالباً اطلاعات زیادی در مورد اسناد دولتی و اراضی ملی ندارند ، بنابراین برخی از افراد از این مزیت بهره می برند و زمین را تقسیم کرده و به این افراد می فروشند. وزارت راه و شهرسازی به طور مرتب به مردم توصیه می کند که ملک را تحت نظارت و کنترل ثبت ، منابع طبیعی ، بزرگراه ها و جهاد شهری و کشاورزی خریداری کنند.

البته ، اداره ملی حفاظت از زمین و مسکن و اداره حفاظت از محیط زیست با تصرف زمین برخورد می کنند. در این راستا ، شهروندان می توانند با شماره 1656 تماس بگیرند ، مستقیماً با نهادهای اجرای قانون تماس بگیرند و با پلیس پیشگیری در جلوگیری از تجاوز به اراضی ملی همکاری کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا